9 januari 2016
Willems: Dit was mooi jakkeren

Het was nog even prutsen en knutselen bij de start van de zesde etappe, maar 3 minuten voor vertrek hadden Maik Willems en Rob van Pelt de draadjes voor de onderlinge communicatie in de auto weer aan elkaar geknoopt. Daardoor hoefde Van Pelt de notes uit het roadbook niet naar zijn chauffeur te schreeuwen. Dat was wel zo handig in de proef van 542 kilometer waarin een foutje snel gemaakt was.
Scherpe concentratie en goede communicatie was vereist op het rondje rond het zoutmeer van Uyuni. “Het was snel, en er zaten gemene, onoverzichtelijke stukken in,” vertelt Willems terug in het bivak. “Juist doordat het zo snel was - ons gemiddelde lag rond de 90 - moest je alert blijven. Ook qua navigatie was het best pittig, heb ik me laten vertellen, maar op een paar kleine dingetjes na hebben we niks fout gedaan. En op de moeilijkste stukken stond het zwart van de mensen, dus daar kwam Rob goed mee weg.”
Willems heeft het over het algemeen niet zo op snelle proeven. Jakkeren, daar houdt hij niet van. “Maar dit was mooi jakkeren. Een gevarieerde, uitdagende special, heel afwisselend met zand, rotsen, stenen en snelle paden.” Die proef leverde het Bastion Dakar Team een keurige veertigste plaats op. De teamgenoten van Kamera Express (Peter Merceij en Peter Erren) noteerden de 56ste tijd
Eén keer moesten Willems en Van Pelt uit de Toyota om een lekke band te wisselen. Bij aankomst aan de finish bleken ze die onderweg te zijn verloren. “Toen we hoorden dat de auto van Bernhard ten Brinke is afgebrand door een hete band die ze net hadden gewisseld, moest ik wel even slikken,” zegt Willems. “Dat is wel een beetje meer dan sneu.”




8 januari 2016
Etappe 6: Uyuni - Uyuni
[update 22:00] Door het verschil in lengte van de proef komen de Hilux en de Unimog ongeveer gelijk aan de finish van hun proef, en ook nog bijna op dezelfde positie. MInder geluk voor Bernard ten Brinken vandaag, zijn splinternieuwe Hilux brandt helemaal uit nadat een kapotte band in brand vliegt achterin de auto, vlak nadat die gewisseld is. Enorm zuur natuurlijk, zeker gezien de mooie resultaten van de afgelopen dagen. De Peters rijden rond de 55e plaats rond en hebben nog zeker een uur te rijden tot de streep.
FINISH
| Pos. | Nr. | Bestuurder | Gereden tijd | Verschil met kop |
| 39 | 344 | WILLEMS (NLD) | 06:22:17 | + 01:21:10 |
| 38 | 556 | OFFRINGA (NLD) | 04:15:22 | + 01:19:47 |
[update 19:45] Voorlopig lijkt het voorspoedig te gaan vandaag. Het is wat lastiger vergelijken tussen de truck en de auto gezien ze allebei een andere route rijden vandaag, maar het tempo lijkt er bij allebei goed in te zitten. Maik en Rob rijden als 37e WP8 voorbij op ongeveer 2/3e van de route. De snelheid ligt hoog in de top, de 542 km is door hen afgelegd in maar net iets meer dan 5 uur. Bij de trucks is weinig informatie aan het begin van de etappe, maar Kornelis en Thomas zijn toevallig ook als 37e bij het eerste waypoint langsgereden.
Weinig tijd om uit te rusten, want vandaag is de langste special van de rally. Dit jaar niet over de enorme zoutvlakte van Uyuni, maar er omheen. De trucks rijden een grotendeels andere special dus voor snelle assistentie is dit een onhandige dag. De hoogte zal vandaag weer een rol spelen, ook de afgelopen dagen zijn er deelnemers met last die daardoor tijd verliezen. Niet te vergeten hoeveel meer tijd dingen het kost om te tobben in zand of sleutelen met zo weinig zuurstof in de lucht.
De verwachting is dat we vandaag ook zand gaan zien na al de hoge snelheidsdelen van de afgelopen dagen. Aanvullend vertelt Maik nog over gisteren: "Het was een fantastische dag. Eerst 225 km bergpaden, passen van 4800 en 4400 meter hoog en gigantisch onweer, daarna zand, rivierbeddingen maar daar dus ook veel water en modder. Het was verreweg de mooiste dag tot nu toe. We hebben een mooie positie gehaald, zeker als je bedenkt dat we driekwart van de etappe zonder intercom hebben gereden. Gelukkig vond Rob ook daar een oplossing voor en ging het uitstekend. En als afsluiting vrienden gemaakt met de Boliviaanse president, geweldig!"
Verder is de weersvoorspelling voor vandaag niet zo best, en als we dan terugdenken aan vorig jaar zijn we blij dat de etappe niet over de zoutvlakte gaat maar er omheen.
Hieronder ook weer de kaartjes van de route van vandaag, inclusief het hoogteprofiel van de special.
| Verbinding | Special stage |
| 180 km / 304 km (trucks) | 542 km / 295 km (trucks) |
Start Special Stage
| Pos | Nr | Rijders | Lokale tijd | NL tijd |
| 45 | 344 | Willems / Van Pelt | 11:16:00 | 15:16:00 |
| 33 | 556 | Offringa / De Bois | 13:35:00 | 17:35:00 |
Om ons zelf te volgen zijn een aantal opties, allemaal beschreven op deze LIVE pagina.


En voor de trucks het volgende plaatje:














